
Якими якостями повинна володіти людина, котрій ви маєте доручити обов’язки ведучого на

Тому, якщо вас обрали ведучим події - приготуйтеся до чого завгодно, тільки не до відпочинку! Гадаю, що вам допоможуть наступні поради:

ПОРАДА ПЕРША. ЗБИРАЙТЕ ІНФОРМАЦІЮ. Назбирайте якомога більше інформації про гостей, котрі будуть присутні на святі. Про їх сильні та слабкі сторони, про їх взаємовідносини один з одним, про їх ставлення до винуватця (чи винуватців) свята, про цікаві та веселі історії, котрі трапилися з ними і пов’язані з винуватцями свята, про їх інтереси, звички, хобі. Використовувати цю інформацію потрібно лише для того щоб зробити перебування присутніх на святі приємним, а не викликати у них дискомфорт, розповідаючи про якісь неприємні моменти їхнього життя. Бо якщо за столом буде знаходитися хоч один ображений ведучим гість, хвиля невдоволення неминуче докотиться до інших, і свято може бути зіпсованим.
ПОРАДА ДРУГА. НІКОЛИ НЕ ВИСМІЮЙТЕ ГОСТЕЙ. Потрібно сказати, що тамада разом з іншими позитивними якостями , повинен бути ще й хорошим дипломатом і психологом, оскільки під час застілля прийнято говорити персональні тости. Може статися так, що за столом виявиться Людина, яка не користується в товаристві авторитетом, а традиції гостинності не дозволяють показувати негативні якості гостя, тим більше привселюдно принижувати його гідність і таким чином створити неприємну атмосферу під час свята. У такій ситуації ведучий обов'язково повинен знайти щось приємне в гостеві, на що можна би було звернути увагу присутніх. Дуже важливо щоб слова ведучого не були «порожніми», не були надто «солодким» - його слова повинні бути правдивими, щирими, вони повинні допомогти підняти авторитет людини. Цей принцип застілля досить важливий в повсякденному житті, коли одне розумне слово може заставити людину замислитись над тим, що ніколи не пізно змінити своє життя у кращий бік.
ПОРАДА ТРЕТЯ. ДОПОМАГАЙТЕ ЛЮДЯМ ВІДПОЧИВАТИ А НЕ ЗАВАЖАЙТЕ ЇМ. Бути

ПОРАДА ЧЕТВЕРТА. ДОБРЕ СЛОВО ГОРИ ПЕРЕВЕРНЕ. Не шкодуйте похвалити присутніх. Розповів гість байку - знайдіть для нього заохочення. Це лише здається, що дорослі люди не потребують уваги, насправді людина, яку похвалили або якось відзначили у товариств, і просто не зможе, або й не захоче залишатися похмурим і напруженим. Користуйтесь своєю потаємною «зброєю» - добрим словом, оплесками, маленькими сувенірами, і люди запам'ятають це свято надовго.
ПОРАДА П'ЯТА. НЕ ПАНІКУЙТЕ, ЯКЩО СВЯТО ЙДЕ НЕ ТАК, ЯК ВИ СОБІ ЦЕ УЯВЛЯЛИ!

- зміна ритму свята;
- вдалі жарти;
- смішні подарунки;
- вміння перевести увагу людей з проблеми на щось інше;
- музика;
- впевненість у своїх силах;
- танцювальна пауза і т. п.
Якщо щось не ведеться на святі, не потрібно панікувати і думати що ви все зіпсували. Навіть якщо й так - у ваших силах все виправити. Вірте у свої сили і вміння подобатися оточуючим - і ви обов'язково сподобаєтесь гостям і проведете свято на «відмінно»!
тамада, ведучий
Юрій ФЕДЕЧКО
Коментарі (9) Показати